Co ovlivňuje cenu

Dosáhnout na levné povinné ručení můžete jen za předpokladu, že splníte ovlivňující ukazatele výše ceny. Samozřejmě, že základní cena zákonného pojištění vychází z prvotních údajů o konkrétním vozidle, o vlastníkovi a o dosavadním průběhu pojištění. Mimo to je cena ovlivňována celou řadou bonusů a slevovými akcemi. Podstatný vliv má i nízká nehodovost a počet škodných událostí během předchozího průběhu pojištění. Levné povinné ručení lze také získat při uzavírání pojistné smlouvy formou online. Některé pojistné subjekty nabízí i celou řadu pojistných balíčků, ve kterém je za určitých okolností cena také zvýhodněna. Další možností získání slevy na pojistném je i v případech, kdy je uzavřeno více pojistek u jedné pojišťovny. Levné povinné ručení a další dárky, jako například poukázka na 50 litrů benzínu apod. - poskytují navíc ještě některé pojistné subjekty, které chtějí získat další nové klienty. Zvýhodnění cen za povinné pojištění naleznete pomocí srovnávačů pojistného.

Pojistné balíčky

Pojistné balíčky mohou mít také vliv na levné povinné ručení. Co to vlastně je? Pojistný balíček je zažitý výraz, který se používá pro sloučení jednotlivých pojištění motorového vozidla, jako doplněk povinného ručení. Vzhledem k tomu, že povinné pojištění motorového vozidla kryje pouze škody, které jsou způsobeny jinému účastníkovi silničního provozu, vyžaduje si kompletní pojištění automobilu ještě další a to havarijní pojistku. Ta se vztahuje na škody na vlastním autě. Levné povinné pojištění lze získat i při sjednání celé řady dalších připojištění. Existuje nepsané pravidlo, při kterém čím je více pojistek, tím je cena více zvýhodněna a dosáhne se tím spíše i na levné povinné ručení konkrétního motorového vozidla, na něž se pojistný balíček vztahuje. Balíčky obvykle ještě obsahují i asistenční služby, které poskytuje pojišťovna v případě škodné události.

Asistenční služby

Za levné povinné ručení lze také považovat, pokud k základnímu povinnému pojištění poskytuje ještě navíc pojišťovna asistenční služby. Služby obvykle obsahují nejrůznější formy pomoci dané pojišťovny v případě tísně, nebo přímo v případě škodné události. Přitom je poskytnutý takový rozsah pomoci, jaký byl sjednán v pojistné smlouvě.

Levné povinné ručení mají auta s malým obsahem, srovnávač povinné ručení na Top-pojištění.cz, kalkulace a rovonání povinné ručení