Povinné ručení a jeho uzavření

Povinné ručení, jak jste již z prvního článku dozvěděli je povinné. Toto povinné ručení vám hradí škody způsobené jiné osobě při řízení vozidla. Škody jsou hrazeny jak na vozidle, tak na majetku. Například na domě. Do nedávna se dalo povinné ručení uzavřít pouze přímo na pobočce některé z pojišťoven, kterou jste si vybrali. Nedávno se ale objevila možnost, uzavřít povinné ručení online.

Výhody sjednání online povinného ručení

Existují jisté výhody, proč vlastně uzavřít povinné ručení kalkulačka. V prvním případě je to opravdu rychlost, sjednat si takto povinné ručení. Sjednání vám potrvá cca 10 minut a to přece jde. Další výhodou je určitá pohodlnost, že nemusíte jezdit na pobočku pojišťovny, když například bydlíte ve vzdálenější vesnici od města. V klidu si povinné ručení můžete sjednat doma u vašeho počítače. Další jistou výhodou je, že většina pojišťoven vám dá slušnou slevu při sjednání online pojištění ať už je to povinné ručení či jiné pojištění. Některé pojišťovny vám k tomu dají ještě také výhody. Takovými výhodami například jsou zdarma asistenční služby, či slevy na další připojištění například čelních skel. Sjednat online pojištění je opravdu jednoduché. Jestliže jste u stávající pojišťovny a rádi by jste odešli a zároveň rychle získali povinné ručení, stačí podat výpověď stávající pojišťovně. Vzory výpovědi povinného ručení naleznete na internetu a také stránkách jednotlivých pojišťoven. Jednotlivé druhy výpovědi povinného ručení naleznete v předešlém článku, kde je vše podrobněji vysvětleno.

Odeslání výpovědi

Odeslání výpovědi je velice jednoduché a rychlé. Stačí poslat výpověď na adresu pojišťovny. Není nutné zanášet výpověď do pojišťovny.

Levné povinné ručení mají auta s malým obsahem, srovnávač povinné ručení na Top-pojištění.cz, kalkulace a rovonání povinné ručení