Výpočet povinného ručení online

Pokud chcete znát aktuální výši Vaší pojistky na motorové vozidlo, vyzkoušejte výpočet povinného ručení online. Je to rychlý a bezproblémový způsob, jak získat přehled o předpokládané výši pojistného za dané konkrétní vozidlo. Na Internetu jsou k dispozici speciální kalkulátory, které umožní rychlý výpočet povinného ručení. Ke kalkulaci je třeba znát technické údaje o vozidle, údaje o jeho dosavadním průběhu pojištění, které jsou stěžejním faktorem při stanovení základní sazby pro výpočet výše pojistného. Online výpočty jsou vcelku přesné, ale jejich přesnost závisí na zadaných údajích. Čím více je zadaných údajů, tím je i výpočet povinného ručení přesnější. Nutno však upozornit na skutečnost, že v kalkulátorech většinou bývají zadané jen ty nejnižší pojistné limity. Tak že pokud má poplatník zájem o vyšší pojistné krytí, musí brát daný výpočet jen v rovině informativní. Přesnou cenu mu sdělí až pojišťovna po dohodnutí požadovaných pojistných limitů. Výše limitů lze zvolit a to buď s poměrnou spoluúčasti, nebo plné pojistné krytí bez spoluúčasti. To se ovšem promítne do ceny povinného ručení.

Kalkulačka povinného ručení

Výpočet povinného ručení pomocí kalkulačky vyžaduje zadání údajů o pojišťovaném motorovém vozidle. Rozhodující je objem a výkon motoru vozidla. Obvykle je požadováno uvedení i firemní značky, model vozu, počet sedadel, rok výroby a popřípadě nadstandardní vybavení vozidla. Součástí informací bývá i způsob provozování vozidla a jeho forma vlastnictví. Výpočet povinného ručení s kalkulačkou online vyžaduje zadání i údajů o majiteli pojišťovaného vozidla, jako je věk, region a bydliště. Posledním údajem je celková doba povinného pojištění, popřípadě počet škodných událostí.

Srovnání povinného ručení

Výpočet povinného ručení je možné využít i pro případné srovnání pojistných nabídek. Ve speciálních srovnávačích jsou zadaná data vyhodnocena vykalkulována základní výše pojistného a poté se porovnají u jednotlivých pojistných subjektů. Je všeobecně známo, že výše pojistného za povinné ručení se u jednotlivých pojišťoven může lišit. Proto za pomocí srovnávače lze najít pojišťovnu s nejnižší pojistnou nabídkou.

Levné povinné ručení mají auta s malým obsahem, srovnávač povinné ručení na Top-pojištění.cz, kalkulace a rovonání povinné ručení