Výpověď povinného ručení

Je hodně lidí a hodně lidí také bylo, co chtěli odejít od své pojišťovny a nechat si udělat povinné ručení u jiné pojišťovny. Ovšem nic není jednoduché, jak se na první pohled zdá. Nemůžete si totiž odejít jen tak od pojišťovny. Máte následující možnosti: můžete ukončit povinné ručení dohodou. Jestliže se chystáte udělat tento krok, musí pojišťovna souhlasit (proto dohodou). Je vhodné uvést odůvodnitelný důvod odchodu od pojišťovny. Určitě vám pojišťovna neschválí důvod odchodu výhodnější nabídku u jiné pojišťovny. Lepší je například uvést jako důvod, nespokojenost se službami pojišťovny.

Další výpovědi

Další možností, jak podat výpověď povinného ručení je výpověď pojistné smlouvy ke konci pojistného období. Tato výpověď je jedna z těch nejvíce žádaných. Vypovíte smlouvu dostatečně brzo cca 30 pracovních dnů před koncem povinného ručení (uvedeno na zelené kartě či ve smlouvě o povinném ručení). Další možností je také výpověď do 2 měsíců od sjednání pojistné smlouvy. I toto se může stát. Například se vám zalíbí pojistné podmínky u jiné pojišťovny a vy se pro tu pojišťovnu rozhodnete. Jako možnost máte také podat výpověď do 3 měsíců od doručení oznámení o vzniku pojistné události. Dále můžete také podat výpověď jako ukončení pojistného z důvodu zániku předmětu pojištění (vozidlo je již odepsané, ke šrotu). Výpověď, která je pro mnoho vlastníků nepříjemná, je výpověď ukončení z důvodu odcizení vozidla.

Další možnosti výpovědi

Dále máme ještě 4 možnosti jak vypovědět pojišťovnám pojištění. Prvním je zánik pro neplacení (nedoporučuji), dále zánik z důvodu změny vlastníka vozidla (v případech, kdy prodáváte své vozidlo), předposlední možností je zánik smlouvy z důvodu nesouhlasu se změnou pojistného na další pojistné období. Poslední možností, kterou mají některé pojišťovny, je ukončení pojistného při online sjednání do 14 dnů.

Levné povinné ručení mají auta s malým obsahem, srovnávač povinné ručení na Top-pojištění.cz, kalkulace a rovonání povinné ručení